Nielegalne papierosy nie trafią na rynek

Blisko 2000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci ze Stoczka Łukowskiego. Nielegalne wyroby tytoniowe przewoził w Mercedesie 25-latek.

W przypadku wprowadzenia do obiegu takiej ilości bezakcyzowych papierosów Skarb Państwa straciłby niemal 50 tysięcy złotych

W sobotnio-niedzielną noc patrolujący ulice Stoczka Łukowskiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Mercedes. Zdenerwowany 25-latek z gminy Stoczek Łukowski mówił mundurowym, że bardzo śpieszy się do pracy, że musi zmienić innego kierowcę ciężarówki.

Po chwili okazało się, że zdenerwowanie młodego mężczyzny nie wynikało tylko z pośpiechu. W bagażniku jego auta policjanci zauważyli pudełka, w których były papierosy. 25-latek tłumaczył, że na opakowaniach papierosów umieszczone są „banderole”, że są to polskie znaki akcyzy.

Mundurowi nie uwierzyli w zapewnienia kierującego Mercedesa i zabezpieczyli prawie 2000 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Mężczyzna został zatrzymany, a papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej zostały zabezpieczone. Jak ustalili funkcjonariusze straty z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w tym przypadku wynoszą niemal 50 tysięcy złotych. 25-latek już usłyszał zarzut.

Za naruszenie przepisów karno-skarbowych grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.