Łęczna-Pijany bez uprawnień i poszukiwany spowodował kolizję.

Łęczyńscy policjanci zatrzymali 26 – letniego mieszkańca województwa kujawsko – pomorskiego. Mężczyzna kierując FS Lublin spowodował kolizję po czym pieszo rzucił się do ucieczki.

Ujęty został przez świadka zdarzenia. Miał blisko 2,30 promila alkoholu w organizmie, nie posiadał uprawnień do kierowania i poszukiwany był przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności. Pojazd nie posiadał obowiązkowej polisy OC. Został już doprowadzony do aresztu gdzie będzie odbywać zasądzona karę.

Do darzenia doszło w sobotę około godziny 18.30 w miejscowości Dratów gmina Ludwin. Kierujący FS Lublin podczas omijania prawidłowo stojącego przed sygnalizatorem świetlnym Citroena doprowadził do kolizji uszkadzając bok pojazdu. Następnie zaczął uciekać pieszo. Został ujęty przez świadka zdarzenia.

Kierującym okazał się 26 – letni mieszkaniec województwa kujawsko – pomorskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko 2,30 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że miał dużo więcej na swoim sumieniu. Nie dość, że nie posiada uprawnień do kierowania to poszukiwany był przez sąd celem odbycia kary ponad czterech i pół miesiąca pozbawienia wolności. Z kolei pojazd nie posiadał obowiązkowej polisy OC.

26-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej i kierowanie bez uprawnień. Dzisiaj został doprowadzony do aresztu gdzie będzie odbywać zasądzoną karę.