Szybka Reakcja Policjantów z Zamościa: 57-Latek z Podejrzeniem Zawału Trafił do Szpitala

Zamość, Dzisiaj – W nocy funkcjonariusze policji z Zamościa dokonali udanego ratowania życia.

Mężczyzna oparty o barierkę pod wiaduktem okazał się potrzebujący natychmiastowej pomocy. Dzięki szybkiej reakcji i zaangażowaniu policjantów, 57-latek, który cierpiał na bóle w klatce piersiowej i problemy z poruszaniem, został przetransportowany do szpitala w celu dalszej hospitalizacji.

Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej w Zamościu, starszy posterunkowy Paweł Antoszek i starszy posterunkowy Wojciech Zaśko, patrolowali teren miasta w nocy. Podczas kontroli rejonu wiaduktu przy ulicy Lubelskiej, zauważyli mężczyznę opartego o barierkę, który znajdował się pod wiaduktem.

Szybko okazało się, że mężczyzna potrzebuje pilnej pomocy medycznej. 57-latek skarżył się na bóle w klatce piersiowej i trudności w poruszaniu. Co więcej, wyjawił, że już od kilku godzin próbował wezwać pomoc, lecz był zbyt osłabiony, by to zrobić.

Działając zgodnie z procedurami, policjanci natychmiast zareagowali. Udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy i skontaktowali się z dyżurnym, aby wezwać karetkę pogotowia. Wkrótce na miejsce przybyła załoga medyczna, która zdiagnozowała 57-latka z podejrzeniem zawału serca.

Mężczyzna został niezwłocznie przetransportowany do szpitala, gdzie zostanie poddany dalszym badaniom i opiece lekarskiej. Szybka i skuteczna interwencja policji odegrała kluczową rolę w zapewnieniu mu właściwej opieki w krytycznym momencie.