Tragiczne Zdarzenie Drogowe na DK-19 w Wandzinie: Trzy Osoby Hospitalizowane

Wandzin, Dzisiaj – Rankiem tego dnia na DK-19 w Wandzinie doszło do poważnego zdarzenia drogowego, w którym brały udział trzy samochody osobowe, ciężarówka oraz autobus.

Tragiczny incydent spowodował przewiezienie trzech osób do szpitala, a ruch na drodze został już przywrócony.

Zdjęcia z miejsca wypadku ukazują uszkodzone pojazdy, otoczone przez strażaków i funkcjonariuszy policji. Według wstępnych ustaleń śledczych, wypadkowi winna okazała się kierująca samochodem osobowym marki BMW, która skręcając w lewo na drogę gminną nie zachowała należytej ostrożności. Autobus, jadący tuż za BMW, nie zdołał uniknąć kolizji i uderzył w tylne partie samochodu. Siła uderzenia spowodowała, że BMW zostało odrzucone na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyło się z nadjeżdżającą ciężarówką. Następnie ciężarówka uderzyła w stojący na poboczu pojazd Inspekcji Transportu Drogowego. Samochód marki Opel, poruszający się za autobusem, również ucierpiał w wyniku zderzenia.

W wyniku tego tragicznego zdarzenia, trzy osoby zostały przewiezione do szpitala, w tym kierujący ciężarówką oraz dwie osoby podróżujące autobusem. Szczegóły ich stanu zdrowia nie zostały jeszcze ujawnione. Miejsce wypadku zostało natychmiast zabezpieczone przez służby ratunkowe i funkcjonariuszy policji.

“Lokalne władze już podjęły działania w celu wyjaśnienia dokładnych okoliczności tego tragicznego incydentu. Obecnie prowadzone są dalsze śledztwa przez lubartowskich policjantów w celu zrozumienia, co mogło przyczynić się do tego wypadku oraz czy występowały inne czynniki wpływające na jego przebieg” – oświadczył rzecznik prasowy miejscowej policji.

Ruch na DK-19 został przywrócony, jednak lokalne władze apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na tym odcinku drogi oraz stosowanie się do zaleceń służb porządkowych.

Nadal trwają czynności wyjaśniające okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Społeczność lokalna oraz rodziny poszkodowanych utrzymują w sercach nadzieję na pełne wyjaśnienie sytuacji i pełne wyzdrowienie rannych.

Foto:Policja