Tragiczny Wypadek w Gminie Wisznice: 77-latek Zmarł po Poparzeniach podczas Gaszenia Pożaru.

Sobotnie popołudnie w gminie Wisznice stało się areną tragicznego wypadku. 77-letni mężczyzna, który próbował ugasić pożar trawy na swojej posesji, doznał rozległych poparzeń ciała.

Pomimo natychmiastowej interwencji i transportu śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jego życia nie udało się uratować.

Do tragicznego zdarzenia doszło na terenie jednej z posesji w gminie Wisznice. Według wstępnych ustaleń, starszy mężczyzna podjął desperacką próbę ugaszenia pożaru trawy oraz pryzmy drewna na swojej posesji. W wyniku tego działania, 77-latek doznał rozległych poparzeń ciała. Pomimo podjętej pomocy przez sąsiadów i strażaków, warunki panujące na miejscu zdarzenia utrudniały natychmiastowe działania ratownicze.

Strażacy, którzy przybyli na miejsce, wydobyli leżącego mężczyznę z obszaru zagrożenia. Niestety, rozległe poparzenia były zbyt poważne, aby ratownicy mogli pomóc. 77-letni mężczyzna został przetransportowany helikopterem do szpitala, jednak z ogromnym żalem informujemy, że jego życia nie udało się uratować.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadku pożarów. W momencie, gdy zauważymy ogień, niezwłocznie powinniśmy alarmować straż pożarną. Skoordynowana akcja ratunkowa jest kluczowa, aby uniknąć tragedii. Niewłaściwe warunki atmosferyczne, zmienne kierunki wiatru i ukształtowanie terenu mogą sprawić, że pożar niekontrolowanie się rozprzestrzeni, przynosząc za sobą nieodwracalne straty.

Foto:Policja