Ponad 3,5 promila alkoholu za kierownicą Dacii - Kierowca stanie przed sądem

Podzamcze, gmina Łęczna, 4 września 2023 – Dramatyczna sytuacja miała miejsce niedawno w miejscowości Podzamcze, gminie Łęczna.

49-letni kierowca Dacii podróżował ze swoją matką, mając w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu. Po kolizji na rondzie zjechał z jezdni i zatrzymał się na skarpie. Twierdził, że wraca z kościoła, ale teraz grozi mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz odpowiedzialność za spowodowanie kolizji drogowej, za co może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj, około godziny 10:00, kiedy to policjanci z Łęczna otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej. Na miejscu okazało się, że 49-letni mieszkaniec gminy Łęczna, prowadząc Dacię, najpierw wjechał na rondo, a następnie zjechał z jezdni i zatrzymał się na skarpie. W samochodzie znajdowała się jego matka, która na szczęście nie odniosła obrażeń.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania w celu sprawdzenia stanu trzeźwości kierowcy. Wyniki testów wykazały, że mężczyzna miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu. Mimo tego, próbował tłumaczyć, że właśnie wraca z kościoła.

Kierowca został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji drogowej. Zgodnie z obowiązującym prawem, za te przewinienia grozi mu kara pozbawienia wolności, która może wynosić do 2 lat. Ponadto, zostanie obciążony obowiązkiem uiszczenia świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej, którego wysokość może wynosić od 5 do 60 tysięcy złotych.