24-letnia kobieta pod wpływem alkoholu uderza w znak drogowy i zatrzymuje się na ogrodzeniu posesji - Grozi jej do 5 lat więzienia.

24-letnia kobieta będzie odpowiadać przed sądem za szereg przewinień drogowych, w tym krótkotrwałe użycie pojazdu, jazdę pod wpływem alkoholu oraz prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu.

W niedzielę, o godzinie 4:00 rano, doszło do zdarzenia drogowego na ulicy Sikorskiego w Tomaszowie Lubelskim, w którym kobieta straciła panowanie nad pojazdem i zakończyła jazdę na ogrodzeniu posesji. Badanie wykazało, że miała ponad 1,5 promila alkoholu we krwi.

Incident ten miał miejsce, gdy dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem jednego pojazdu. Na miejscu policjanci zastali 24-latkę, którą pogotowie udzielało pierwszej pomocy. Na szczęście kobieta nie odniosła poważnych obrażeń. Jednak okazało się, że kobieta nie miała prawa do prowadzenia pojazdu, a także zabrała auto bez wiedzy i zgody znajomego z jego podwórka.

Badanie trzeźwości wykazało, że miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto, kobieta miała nałożony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dziś 24-latka usłyszała zarzuty, a teraz grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ten incydent stanowi kolejne przypomnienie o niebezpieczeństwach związanych z jazdą pod wpływem alkoholu oraz konsekwencjach prowadzenia pojazdu pomimo sądowego zakazu.

Foto:Policja Tomaszów Lubelski