Zatrzymani za znęcanie się nad najbliższymi – Sąd zdecydował o areszcie śledczym.

W minionym tygodniu włodawscy policjanci podjęli dwie interwencje w sprawach domowej przemocy, które zakończyły się zatrzymaniem dwóch mężczyzn podejrzanych o znęcanie się nad swoimi najbliższymi. 37-letni mężczyzna stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec żony, natomiast 26-latek znęcał się nad obydwojgiem rodziców. Obydwaj mężczyźni spędzą najbliższe 3 miesiące w areszcie śledczym.

Znęcanie się nad żoną – 37-latek w areszcie

W wyniku interwencji policji we wtorek zatrzymano 37-letniego mieszkańca gminy Urszulin. Mężczyzna, nadużywając alkoholu, stosował przemoc psychiczną i fizyczną wobec swojej żony. Funkcjonariusze ustalili, że sytuacja ta trwała od kilku miesięcy, obejmując poniżanie, wyzywanie oraz stosowanie przemocy fizycznej. Za tego typu czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Znęcanie się nad rodzicami – 26-latek również trafił do aresztu

W kolejnej interwencji, która miała miejsce dzień później, policjanci zareagowali na zgłoszenie w gminie Wola Uhruska. Nietrzeźwy 26-latek wszczynał awanturę ze swoją matką, stosując wobec obojga rodziców przemoc fizyczną i psychiczną. Agresja trwała od wiosny tego roku. Po zebraniu materiału dowodowego policja przedstawiła mężczyźnie zarzuty zgodnie z art. 207 kodeksu karnego. Sąd zdecydował o areszcie śledczym, co oznacza, że 26-latek również spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie.

Reagujmy na przemoc w rodzinie

Policja apeluje do wszystkich osób doświadczających przemocy w rodzinie o skorzystanie z pomocy. Niezależnie od sytuacji, warto zgłosić przemoc odpowiednim służbom. Również świadkowie przemocy powinni zareagować i nie pozostać obojętni. Problem przemocy w rodzinie można zgłaszać lokalnym jednostkom policji, dzielnicowym lub dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Warto podkreślić, że przemoc w rodzinie jest poważnym przestępstwem, a ofiary zasługują na wsparcie i ochronę ze strony społeczeństwa i służb odpowiedzialnych za egzekwowanie prawa.