Oszustwo metodą "na wypadek": Zatrzymano trzech sprawców, w tym 44-latka i dwoje nastolatków

Łukowscy i stołeczni policjanci wspólnie zatrzymali 44-latka i dwóch nieletnich, którzy wyłudzili od 85-latka blisko 150 000 zł oraz złotą biżuterię, podszywając się pod syna seniora.

Sprawcy, działając metodą “na wypadek”, przekonali starszego mężczyznę, że jego syn spowodował wypadek drogowy i potrzebuje natychmiastowej pomocy finansowej, by uniknąć więzienia. W wyniku skutecznej akcji policji odzyskano biżuterię i praktycznie całą gotówkę.

Cała sytuacja rozpoczęła się od telefonu, w którym rzekomy syn poinformował 85-latka o wypadku drogowym, w którym rzekomo ucierpiała kobieta w ciąży. Podejrzewając, że syn trafi do więzienia, senior przekazał fałszywemu adwokatowi oszczędności życia w gotówce i złotej biżuterii.

Zdezorientowany i zaniepokojony 85-latek dopiero rano skonsultował się z prawdziwym synem, dowiadując się, że nie było żadnego wypadku. Policję powiadomił syn, co doprowadziło do podjęcia działań.

Łukowscy kryminalni, współpracując ze stołecznymi policjantami, szybko zidentyfikowali potencjalnych sprawców. 44-letni mieszkaniec okolic Warszawy i dwójka nieletnich zostali zatrzymani. Złotą biżuterię i większość gotówki udało się odzyskać.

44-latek usłyszał zarzuty w prokuraturze, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa pozostaje otwarta, a policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań. W związku z tym przypadkiem policja apeluje o ostrożność osób starszych i przypomina o zachowaniu czujności w przypadku podejrzanych sytuacji oraz o niezwłocznej informacji policji w razie próby oszustwa.