Nietrzeźwy i Recydywista: Aresztowanie 38-latka Kierującego Oplem w Dęblinie

W poniedziałek po godzinie 23:00 policjanci z dęblińskiego komisariatu Policji zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu ryckiego, który kierował Oplem w stanie nietrzeźwości, pomimo obowiązujących go zakazów sądowych. Dodatkowo pojazd nie posiadał ważnych badań technicznych oraz polisy OC. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Zauważając pojazd marki Opel z niesprawnym oświetleniem na ul. Okólnej w Dęblinie, policjanci postanowili dokonać kontroli. Kierowcę zatrzymano na ul. Wiatracznej, gdzie okazało się, że brak światła pozycyjnego w jednej z tylnych lamp to tylko początek problemów. Bełkotliwa mowa sugerowała, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło tę obawę, wykazując 0,37 mg/l oraz 0,36 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Sprawdzenie danych w policyjnych bazach ujawniło, że 38-latek posiada dwa zakazy sądowe prowadzenia pojazdów – jeden na 10 lat, a drugi dożywotnio. Dodatkowo pojazd, którym się poruszał, nie przeszedł ważnych badań technicznych i nie miał aktualnej polisy OC. W wyniku tych naruszeń mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Teraz 38-latek będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w warunkach recydywy, co może skutkować surowymi konsekwencjami prawno-karnymi.