Nietrzeźwy Traktorzysta Zatrzymany po Pościgu - Grozi Mu Do 5 Lat Więzienia.

Mieszkaniec gminy Milejów może spędzić pięć lat za kratkami po tym, jak nietrzeźwy uciekał ciągnikiem przed funkcjonariuszami.

Całe zajście rozpoczęło się po zgłoszeniu mieszkanki, która poinformowała o uszkodzeniu bramy na jej posesji przez kierowcę ciągnika, który następnie uciekł z miejsca zdarzenia.

Na miejsce skierowano policjantów, którzy natrafili na porzucony traktor nieopodal. W trakcie poszukiwań niespodziewanie pojawił się sprawca i wsiadł za kierownicę pojazdu. Rozpoczął on ucieczkę, prowadząc ciągnik zarówno po jezdni, jak i przez pola. Mimo próśb funkcjonariuszy o zatrzymanie się, młody mężczyzna kontynuował jazdę. Po pewnym czasie postanowił uciekać pieszo, jednak został szybko zatrzymany przez policję.

Okazało się, że 25-latek był kompletnie pijany, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo był objęty aktywnym sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. W trakcie interwencji ujawniono również, że podczas ucieczki uszkodził bramę i ogrodzenie na prywatnych posesjach.

Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie, a teraz stoi przed poważnymi zarzutami. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Jego nieodpowiedzialne i nielegalne działania mogą mieć poważne konsekwencje prawne, a sąd będzie musiał podjąć decyzję w tej sprawie.

Foto:Policja