Zamojskie Sklepiki pod Lupą Złodziejek – Kawiarniane i Zmywarkowe Kradzieże Warte Ponad 6,500 zł

Dwie kobiety, 25-letnia i 48-letnia, staną przed sądem w Zamościu oskarżone o kradzieże towarów spożywczo-przemysłowych z pięciu sklepów na terenie miasta.

Łączna wartość utraconego mienia przekracza 6,500 złotych. Obejrzyj zatrzymanie złodziejek w galerii zdjęć poniżej.

Wtorkowe zgłoszenie o kradzieży w jednym z tamtejszych marketów skierowało patrol policyjny na miejsce zdarzenia. Z relacji pracownika ochrony wynikało, że dwie kobiety zostały przyłapane na kradzieży kilkunastu opakowań kaw różnych marek o wartości blisko 1500 złotych. Obydwie zostały zatrzymane podczas próby opuszczenia sklepu, a kradzione towary zostały odzyskane. Obie kobiety, bez stałego miejsca zamieszkania, trafiły do policyjnego aresztu.

Podczas dalszych śledztw okazało się, że podejrzane są powiązane z innymi kradzieżami w sklepach tej samej sieci handlowej w Zamościu. Ich metoda działania była zawsze taka sama – wchodziły do sklepu z wózkami na zakupy i torbami, zabierały artykuły spożywczo-przemysłowe, zwłaszcza kawy i kapsułki do zmywarek, a następnie omijając kasy, opuszczały placówkę. W ciągu jednego dnia dokonały kradzieży towarów o wartości ponad 6,500 złotych z kilku sklepów w Zamościu.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego 25- i 48-latka usłyszały zarzuty kradzieży w pięciu sklepach spożywczych na terenie miasta. Dochodzenie wykazało, że podejrzane działały również w innych miastach kraju. Oba oskarżenia postawione kobietom mogą skutkować karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z postanowieniem sądu, obie kobiety trafiły do aresztu na okres trzech miesięcy.

Foto:Policja