Oszustwo na Kryptowalutach: Senior z Lublina Stracił Ponad 3 Mln złotych

W ostatnich dniach 71-letni mieszkaniec Lublina stał się ofiarą oszustów działających w przestrzeni internetowej, tracąc ponad 3 mln złotych na inwestycji w nową kryptowalutę. Policja apeluje o ostrożność i przypomina o ryzyku związanym z inwestycjami online.

Mężczyzna, pragnąc zarobić na handlu kryptowalutami, zdecydował się skorzystać z oferty firmy internetowej. Przedstawiciele firmy przekonali go do zainwestowania około 3 mln złotych w nową kryptowalutę, obiecując wysokie zyski. Niestety, pokrzywdzony stracił całą swoją inwestycję.

Po utracie środków, poszkodowany poszukiwał pomocy w odzyskaniu pieniędzy i wpadł w kolejne oszustwo. Kancelaria, której zaufał, obiecała mu odzyskanie dużych sum, jednak w wyniku kolejnych wpłat senior stracił dodatkowe 800 tysięcy złotych. Sprawcy, wykorzystując chwilę słabości, stosowali groźby wobec pokrzywdzonego.

Policja apeluje o ostrożność i przypomina, że przed przystąpieniem do jakiejkolwiek inwestycji warto dokładnie zaznajomić się z zasadami działania danego przedsiębiorstwa. Należy unikać szybkich obietnic wysokich zysków oraz nie ulegać presji ze strony nieznanych osób, zwłaszcza wymagających szybkich decyzji finansowych.

Oszuści coraz częściej wykorzystują sytuacje, gdzie ofiary są bardziej podatne, szczególnie w kontekście inwestycji online