Zatrzymano dwóch obywateli Ukrainy za Kradzieże z Włamaniem do Samochodów. Straty Blisko 100 tysięcy złotych.

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie skutecznie zakończyła śledztwo w sprawie dwóch obywateli Ukrainy, którzy dokonywali kradzieży z włamaniem do samochodów. Straty oszacowano na blisko 100 tysięcy złotych.

W wyniku skoordynowanej operacji, kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 35 lat, obywateli Ukrainy, podejrzanych o serię kradzieży oraz kradzieży z włamaniem do pojazdów. Ich modus operandi obejmował wykorzystywanie specjalistycznego sprzętu uniemożliwiającego prawidłowe zamknięcie pojazdów, a następnie kradzież gotówki z wnętrza.

Przestępcy działali przemyślanie, wybierając osoby opuszczające kantory z dużą ilością gotówki. W chwili, gdy użytkownik pojazdu opuszczał auto, pozostawiając środki wewnątrz, sprawcy, korzystając z zaawansowanego sprzętu, bezinwazyjnie otwierali pojazd i dokonywali kradzieży. Straty oszacowano na kwotę blisko 100 tysięcy złotych.

Zatrzymanie miało miejsce w jednym z lubelskich hoteli, gdzie policjanci odnaleźli specjalistyczny sprzęt uniemożliwiający zamknięcie pojazdu, podrabiane tablice rejestracyjne oraz część skradzionych pieniędzy.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży, kradzieży z włamaniem i poruszania się samochodem na podrabianych tablicach rejestracyjnych. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Wobec nich grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo wykazało, że sprawcy działać mogli na obszarze województwa lubelskiego i śląskiego, jednak sprawę uznaje się za rozwojową, a możliwe są kolejne oskarżenia związane z kradzieżami na terenie innych regionów Polski. Policja apeluje o zgłaszanie wszelkich informacji dotyczących działań przestępczych podejrzanych mężczyzn, aby przyczynić się do pełnego wyjaśnienia sprawy.

Foto:KWP Lublin