Interwencja Mieszkańca Zapobiegła Tragedii na Drodze - Nietrzeźwa Kierująca Zatrzymana Dzięki Szybkiej Reakcji Świadka.

W Dęblinie mieszkaniec powiatu ryckiego wykazał się odwagą i postawą godną naśladowania, gdy zauważył nietrzeźwą kierującą Chevroletem, która zagrażała bezpieczeństwu na drodze. Jego szybka reakcja umożliwiła zatrzymanie pojazdu i wezwanie służb, co zapewne przyczyniło się do uniknięcia potencjalnej tragedii.

W czwartkowy wieczór, po godzinie 18:00, 25-letni mieszkaniec zauważył nietrzeźwiejącą kobietę, która kierowała pojazdem „wężykiem”, przemieszczając się ulicami Dęblina. Sytuacja stała się niebezpieczna, gdy kierująca najechała na krawężnik i utknęła. Mężczyzna nie wahając się, podszedł do pojazdu, uniemożliwiając dalszą jazdę, i natychmiast powiadomił służby, kontaktując się z numerem alarmowym 112.

Preliminary dochodzenie policji wykazało, że 36-letnia kobieta z gminy Puławy miała prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Badanie alkomatem potwierdziło nietrzeźwość kierującej, która teraz odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Mieszkaniec powiatu ryckiego, który zdecydowanie zareagował na sytuację, wykazał się postawą odpowiedzialną i odważną. Jego szybkie działanie przyczyniło się do zatrzymania potencjalnie niebezpiecznej sytuacji na drodze.

Warto podkreślić, że widząc osobę, która spożywała alkohol i planuje jazdę pojazdem, powinniśmy podejmować wszelkie możliwe kroki, aby to uniemożliwić. W przypadku zauważenia nietrzeźwego kierowcy na drodze, konieczne jest natychmiastowe powiadomienie służb, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.