Wczoraj doszło do dwóch zdarzeń drogowych na terenie powiatu opolskiego, związanych z nieustąpieniem pierwszeństwa na skrzyżowaniu oraz poruszaniem się nieprawidłową stroną drogi przez pieszego. Na szczęście, mimo groźnego wyglądu zdarzeń, uczestnicy wypadków odnieśli jedynie lekkie potłuczenia. Policja apeluje o zwiększoną czujność i przestrzeganie przepisów drogowych.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w miejscowości Łaziska, gdzie 33-letnia kierująca pojazdem marki Dodge Caravan nie ustąpiła pierwszeństwa na skrzyżowaniu, wjeżdżając nań i zderzając się z Peugeotem, którym kierowała 34-latka. Mimo ogólnych potłuczeń, obie kierujące wyszły z zdarzenia bez poważniejszych obrażeń. Badania wykazały trzeźwość obu kobiet.

Drugie zdarzenie miało miejsce w Grabówce, gdzie 67-letni pieszy został potrącony przez kierującego Seatem, 49-latka. Pieszy poruszał się nieprawidłową stroną drogi, nie był ubrany w elementy odblaskowe, a badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Na szczęście pieszy odniósł jedynie lekkie potłuczenia.

Policjanci apelują o ostrożność, zwłaszcza na skrzyżowaniach, i przestrzeganie przepisów drogowych. W przypadku pieszych zalecają noszenie elementów odblaskowych, co zwiększa widoczność na drodze. Chwila nieuwagi może prowadzić do poważnych konsekwencji.

Foto:Pololicja