Zatrzymani po Rozboju: 19-latek i 13-latka Odpowiedzą Przed Sądem za Atak na Parę na Lubartowskiej.

Kryminalni z komendy miejskiej oraz 2. komisariatu zakończyli sprawę brutalnego napadu, który miał miejsce 24 grudnia przy ulicy Lubartowskiej.

Dwójka sprawców, 19-letni mężczyzna i 13-letnia dziewczyna, zostali zatrzymani pod zarzutem rozbójnictwa po ataku na stojącą na ulicy parę.

Zdarzenie miało swój początek, gdy para 43-latka i 39-latki została zaczepiona przez sprawców, którzy najpierw poprosili o papierosa. Jednak sytuacja szybko wymknęła się spod kontroli, gdy napastnicy zaatakowali fizycznie pokrzywdzonych. Brutalne pobicie było jedynie preludium do rabunku, podczas którego sprawcy odbierali łup w postaci portfela, telefonu komórkowego i gotówki.

Dzięki skutecznym działaniom kryminalnych oraz przeprowadzeniu czynności operacyjnych, sprawcy zostali zidentyfikowani i zlokalizowani. Konieczne było wejście siłowe do mieszkania, w którym ukrywali się. W wyniku tego zastosowania siły policjanci aresztowali 19-latka oraz 13-latkę. Okazało się również, że 19-latek był poszukiwany listem gończym.

Zatrzymany 19-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty rozbójnictwa. W wyniku wniosku ze strony śledczych, zdecydowano o tymczasowym areszcie na okres 3 miesięcy. Z kolei młodsza współsprawczyni stanie przed sądem dla nieletnich, gdzie odpowie za swoje zachowanie.