Dwa zdarzenia drogowe na terenie powiatu włodawskiego.

Wczoraj doszło do dwóch zdarzeń drogowych na terenie powiatu włodawskiego, z których jedno miało miejsce w Suminie, a drugie w Hańsku Kolonii.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w Suminie, gdzie kierująca Oplem straciła panowanie nad pojazdem na łuku drogi. Po utracie kontroli nad samochodem, kobieta wjechała do przydrożnego rowu i uderzyła w słup energetyczny. Mimo że 21-letnia mieszkanka powiatu łęczyńskiego była trzeźwa, doznała obrażeń i została przewieziona do szpitala. Uszkodzony słup został zgłoszony służbom energetycznym, a na miejscu interwencji pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza.

Drugie zdarzenie miało miejsce w Hańsku Kolonii, gdzie 30-letni kierowca BMW wpadł w poślizg i zderzył się z jadącym zgodnie z przepisami Daewoo, kierowanym przez 69-latka. Na szczęście w tym przypadku nikt nie odniósł obrażeń, a obaj kierowcy byli trzeźwi. 30-latek otrzymał mandat karny za niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Policja apeluje o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych, szczególnie podczas zimy, kiedy nawierzchnia drogi może być śliska.