Nietrzeźwy Kierowca Wjechał do Rowu w Sobieszynie: Apel Policji o Trzeźwość za Kierownicą

W miejscowości Sobieszyn na drodze krajowej nr 48 doszło do zdarzenia drogowego, w którym kierujący pojazdem marki Opel stracił panowanie nad autem i wjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało, 49-letni mieszkaniec powiatu ryckiego kierował w stanie nietrzeźwości, a badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zgłoszenie dotyczące incydentu wpłynęło do dyżurnego ryckiej komendy po godzinie 3:00 w nocy. Osoby zatrzymały się, aby pomóc kierującemu wydostać się z przydrożnego rowu, a w trakcie interakcji wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Na miejsce natychmiast skierowali się funkcjonariusze, którzy ustalili okoliczności zdarzenia.

W wyniku wstępnych ustaleń wynika, że kierowca Opela nie dostosował prędkości do warunków ruchu, co spowodowało utratę panowania nad pojazdem i wjazd do rowu. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia – 49-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci pozbawili go uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód trafił na policyjny parking.

Nietrzeźwy kierowca odpowie przed sądem za swoje postępowanie. Policja, korzystając z tej sytuacji, przypomina wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o konieczności zachowania trzeźwości za kierownicą. Poza odpowiedzialnością karną, nietrzeźwe prowadzenie pojazdu może skutkować poważnymi konsekwencjami, włączając w to tragiczne w skutkach wypadki.