Chciała sprzedać odkurzacz, a musi spłacać kredyt.

Niestety, kolejna osoba wpadła w sidła oszustów, stając się ofiarą przemyślanego ataku internetowego.

Tym razem 44-letnia mieszkanka gminy Łuków, chcąc sprzedać odkurzacz piorący, uwierzyła w pozornie dobre intencje rzekomej kupującej.

Kobieta, oferująca sprzęt online, otrzymała od potencjalnej klientki link, który miał przekierować ją na stronę umożliwiającą finalizację transakcji. Niestety, w dobrym wierzeniu, sprzedająca podała swoje dane, nieświadoma, że padła ofiarą podstępu. W trakcie kilkukrotnego logowania się do swojej aplikacji bankowej, przestępcy skorzystali z okazji, by zaciągnąć kredyt na kwotę ponad 11 000 zł.

Oszuści wykorzystali nieuwagę i brak ostrożności 44-latki, pozostawiając ją z niesprzedanym odkurzaczem i zobowiązaniem do spłaty kredytu.

Apelujemy do wszystkich sprzedających online o zachowanie czujności. Unikajcie klikania w podejrzane linki i nie udostępniajcie osobistych danych, takich jak numery kart płatniczych czy informacje o koncie bankowym. Pamiętajcie, że ostrożność w internecie to klucz do uniknięcia nieprzyjemnych sytuacji.

Warto być świadomym ryzyka i chronić swoje finanse. Jeśli masz wątpliwości co do wiarygodności transakcji, skonsultuj się z profesjonalistami lub skorzystaj z pomocy platform, które oferują bezpieczne środowisko handlu online.

Pamiętajcie, że cyberprzestępczość może dotknąć każdego z nas, dlatego ważne jest, abyśmy byli zawsze czujni i świadomi zagrożeń online.