Lubelscy Policjanci na Podlasiu zatrzymali 41-latka za produkcję narkotyków

W pomieszczeniach gospodarczych na prywatnej posesji w gminie Zambrów na Podlasiu policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zabezpieczyli ponad 200 kilogramów substancji w procesie krystalizacji klefedronu. Na miejscu zatrzymany został 41-letni mieszkaniec gminy. Mężczyźnie grozi do 20 lat więzienia.

Foto:Policja

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Lublinie na podstawie własnej informacji dotyczącej produkcji syntetycznych katynonów na terenie gminy Zambrów w województwie podlaskim, przeprowadzili działania na jednej z posesji. W pomieszczeniach gospodarczych kryminalni ujawnili laboratorium z dwoma reaktorami i zabezpieczyli ponad 200 kilogramów substancji w procesie krystalizacji klefedronu. Znaczna część nielegalnego towaru znajdowała się w lodówkach.

Foto:Policja

W domu na terenie posesji policjanci ujawnili ponad 800 gramów gotowego narkotyku. Na miejscu zatrzymany został 41-letni mieszkaniec gminy Zambrów. Mężczyzna usłyszał już zarzut wytwarzania znacznych ilości środków odurzających, za co ustawa o przeciwdziałaniu narkomani przewiduje karę do 20 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zwracają uwagę na to, że syntetyczne katynony, do których należy klefedron, są bardzo niebezpiecznymi substancjami. Mogą powodować m.in. zaburzenia pracy serca, układu nerwowego i psychotyczne objawy.

Foto:Policja