Czołowe zderzenie w Żurawnicy. Jedna osoba ranna.

Wczoraj przed godziną ósmą w miejscowości Żurawnica w powiecie zamojskim doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. W wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna i trafiła do szpitala.

Jak ustalili policjanci, 47-letnia kierująca samochodem marki Suzuki podróżowała w kierunku Szczebrzeszyna. Na łuku drogi kobieta straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na przeciwny pas ruchu. Wówczas zderzyła się czołowo z samochodem marki Audi, którym kierowała 37-letnia mieszkanka gminy Szczebrzeszyn.

Kierująca Suzuki z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Badanie przeprowadzone przez mundurowych wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

W wyniku zderzenia droga w miejscu zdarzenia była nieprzejezdna przez kilka godzin. Kierowcy musieli korzystać z objazdów.

Policjanci apelują o ostrożność podczas jazdy w zmiennych warunkach pogodowych. Pamiętajmy, że szczególnie w godzinach porannych oraz wieczorowo-nocnych, nawierzchnia jezdni może być oblodzona. Wówczas droga hamowania znacznie się wydłuża, koła pojazdu tracą przyczepność i o wiele trudniej jest wykonać w sposób prawidłowy zaplanowane manewry. Pamiętajmy zatem, aby dostosować prędkość do panujących warunków.

Foto:Policja