Niebezpieczny wypadek drogowy w Kawęczynie: Kierowca z pół promile alkoholu w organizmie

Wczoraj, przed godziną 12:00, w miejscowości Kawęczyn doszło do poważnego wypadku drogowego, w którym kierujący Volkswagenem stracił kontrolę nad pojazdem i wjechał w drzewa. Apelujemy o ostrożność na drodze oraz trzeźwość za kierownicą, by uniknąć podobnych tragedii.

Dyżurny opolskiej komendy otrzymał zgłoszenie o samochodzie, który zjechał do rowu i zatrzymał się w drzewach. Policjanci na miejscu potwierdzili zgłoszenie, ustalając, że 50-letni mieszkaniec gminy Chodel nie dostosował prędkości do warunków drogowych, co spowodowało utratę kontroli nad pojazdem. Kierowca zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie wjechał w drzewa.

Na szczęście kierujący Volkswagenem nie odniósł obrażeń zagrażających jego życiu. Jednak po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał pół promila alkoholu w organizmie. Podróżował sam.

Teraz prowadzone postępowanie ma na celu wyjaśnienie szczegółowych okoliczności zdarzenia. Kierowca odpowie za kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu, co grozi mu wysoką grzywną i sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze i trzeźwość za kierownicą! Dostosujmy prędkość do aktualnych warunków drogowych i zachowajmy większy odstęp od innych pojazdów, aby minimalizować ryzyko wypadków.

Foto:Policja