Protest Środowisk Rolniczych Włodawa: Utrudnienia w Ruchu i Zaplanowane Objazdy

Jutro, 29 lutego, mieszkańcy Włodawy oraz podróżujący tędy kierowcy muszą przygotować się na znaczne utrudnienia w ruchu z powodu zaplanowanego protestu środowisk rolniczych.

Organizatorzy protestu zapowiedzieli blokadę drogi krajowej nr 82 w kierunku Lublina oraz drogi wojewódzkiej nr 812 w relacji Wisznice – Chełm. W związku z tym, możliwość przejazdu przez dwa skrzyżowania o ruchu okrężnym zostanie zamknięta.

Apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy Policji.

W godzinach od 10:00 do 15:30 uczestnicy protestu planują zablokować ruch na wymienionych arteriach komunikacyjnych. Skrzyżowanie ulic DW812 z ulicą Żołnierzy Win we Włodawie również będzie niedostępne dla ruchu.

W związku z zaistniałą sytuacją, konieczne są objazdy, aby ułatwić podróżującym omijanie blokowanych tras. Oto proponowane trasy alternatywne:

  1. Z drogi krajowej nr 82:

    • Kierujący mogą skorzystać z objazdu przez Wyryki DP1638L/Adampol/Korolówkę-Osadę, aby dojechać na Wisznice.

    • Alternatywnie, na skrzyżowaniu w m. Kołacze z drogą wojewódzką nr 818 można skręcić w kierunku Hańska i Łowczy, a stamtąd kontynuować podróż do Chełma.

  2. Z drogi wojewódzkiej nr 812:

    • Kierujący z Chełma mogą skorzystać z objazdu przez Żłobek/Sobibór drogą DP 1727L, aby dotrzeć do Białej Podlaskiej.

    • Z Wisznic proponowany jest objazd drogą 1706L przez m. Korolówka-Osadę oraz Adampol, aby dojechać do Lublina.

Prosimy o uwzględnienie powyższych objazdów i planowanych utrudnień w podróżach. Informacje o kolejnych dniach, kiedy mogą wystąpić podobne utrudnienia, będą przekazywane na bieżąco.

Włodawa oraz okoliczne miejscowości będą dzisiaj areną protestu środowisk rolniczych. Utrudnienia w ruchu należy traktować jako część wyrazu demokratycznego prawa do wyrażania opinii społecznych. Jednakże dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich uczestników oraz pozostałych użytkowników dróg, ważne jest przestrzeganie poleceń służb porządkowych oraz stosowanie się do zaproponowanych objazdów.

Zachęcamy do śledzenia bieżących informacji oraz do przekazywania powyższej wiadomości innym, aby wszyscy byli świadomi planowanych utrudnień w ruchu.