Nastoletni chłopiec nadział się na ogrodzenie - Interwencja Służb Ratowniczych

Niedawno miało miejsce zdarzenie, które wymagało natychmiastowej interwencji służb ratowniczych.

Nastoletni chłopiec nadział się na ogrodzenie, co spowodowało konieczność podjęcia szybkich działań w celu udzielenia mu pomocy.

Po przyjęciu zgłoszenia, dyspozytorzy wszystkich służb natychmiast zadysponowali odpowiednie siły i środki na miejsce zdarzenia. W związku z potrzebą użycia specjalistycznego sprzętu do przecinania stali oraz koniecznością zabezpieczenia miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR), zadysponowano również straż pożarną.

Strażacy, po otrzymaniu zgłoszenia, podjęli szybką decyzję o udaniu się części załogi mieszkającej w dzielnicy fabrycznej bezpośrednio na miejsce zdarzenia w celu udzielenia pomocy osobie poszkodowanej oraz wsparcia działań Zespołu Ratownictwa Medycznego (ZRM). Następnie wozy strażackie dotarły na miejsce, co umożliwiło wycięcie części ogrodzenia wraz z osobą nadzianą, aby zapobiec ewentualnemu rozległemu krwotokowi.

Po wylądowaniu śmigłowca LPR, poszkodowany został przekazany służbom medycznym, które zapewniły mu niezbędną opiekę.

Interwencja służb ratowniczych była szybka i skuteczna, co pozwoliło na udzielenie pomocy poszkodowanemu chłopcu w możliwie najkrótszym czasie. Dzięki współpracy różnych służb oraz profesjonalizmowi strażaków i pracowników medycznych, udało się skutecznie zakończyć akcję ratunkową.

Foto:OSP KRAŚNIK