19-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności za unikanie kontroli drogowej i posiadanie narkotyków

Wczoraj wieczorem policjanci z łukowskiej drogówki natknęli się na niezwykłą sytuację w Ryżkach, kiedy to zauważyli młodego mężczyznę wsiadającego do uszkodzonego samochodu marki BMW bez zderzaków i tablic rejestracyjnych.

Co zaczęło się jako rutynowa kontrola drogowa, szybko przerodziło się w pościg, gdy kierujący pojazdem postanowił unikać zatrzymania.

Niezareagowanie na sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie pojazdu, gwałtowne manewry i próba ucieczki przez młodego kierowcę skończyły się krótko na pobliskiej łące. Po wypadnięciu z samochodu, policjanci zatrzymali 19-latka. Przeszukanie pojazdu ujawniło obecność marihuany, co tylko pogłębiło powagę jego sytuacji.

Jak się okazało, niezatrzymanie się do kontroli drogowej i posiadanie narkotyków to nie jedyne wykroczenia tego młodego kierowcy. Policjanci ustalili, że kilka tygodni wcześniej stracił on prawo jazdy za przekroczenie limitu 20 punktów karnych w okresie roku od jego wydania.

19-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności za unikanie kontroli drogowej i posiadanie narkotyków
Foto:Policja

Dzisiaj 19-latek usłyszał zarzuty, a jego noc spędzona w policyjnej celi to dopiero początek jego problemów. Grozi mu wysoka grzywna, a nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto, nieprędko odzyska swoje prawo jazdy, gdyż teraz musi liczyć się również z sądowym zakazem kierowania pojazdami.