Dramatyczny wypadek na drodze w Lipsku: 4 osoby trafiły do szpitala po zderzeniu BMW i Audi

Wczoraj, około godziny 17:10, na prostym odcinku drogi wojewódzkiej w miejscowości Lipsko doszło do tragicznego wypadku drogowego.

Kierujący BMW, 39-letni mieszkaniec Zamościa, podczas wyprzedzania ciągu pojazdów uderzył w bok Audi, którego kierująca rozpoczęła manewr skrętu w lewo na polną drogę. Skutkiem zderzenia było przewrócenie się obu pojazdów oraz obrażenia ciała czterech osób.

Na miejscu zdarzenia policjanci z zamojskiej komendy ustalili, że kierująca Audi, 19-letnia mieszkanka gminy Zwierzyniec, podróżowała razem z dwiema pasażerkami w wieku 16 i 24 lat. Natomiast w BMW podróżował kierowca oraz dwoje dzieci w wieku 10 i 6 lat.

Po zderzeniu konieczna była interwencja służb medycznych. Karetki pogotowia przetransportowały do szpitala kierującą Audi i jej 16-letnią pasażerkę, oraz dwie pasażerki BMW w wieku 39 i 10 lat.

Policyjne badanie alkomatem wykazało, że wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Mimo to, chwila nieuwagi i błędne manewry na drodze doprowadziły do tego tragicznego zdarzenia.

Podczas działań na miejscu wypadku ruch w tym obszarze był zablokowany, a podróżujący kierowani byli na objazdy zorganizowane przez policję. Policja apeluje o ostrożność i przemyślane manewry na drodze, ponieważ nawet krótka chwila nieuwagi może prowadzić do tragicznych konsekwencji.

Foto:Policja