Niedzielne niebezpieczeństwo na Wiśle: Wypadek skutera wodnego w Lesie Dębowym

W niedzielę po godzinie 17:00 na terenie Lesie Dębowym w powiecie opolskim doszło do groźnego zdarzenia z udziałem skutera wodnego.

Według wstępnych ustaleń policji, dwóch mężczyzn, płynących skuterem wodnym, wypadło z pojazdu po tym, jak najechali na mieliznę. Apelujemy o ostrożność i rozwagę do osób korzystających ze sprzętów wodnych.

Dyżurny opolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o potrzebie pomocy dwóch mężczyzn, którzy wypadli ze skutera wodnego. Policjanci przybyli na miejsce i ustalili, że kierujący skuterem, 27-letni mieszkaniec gminy Łaziska, najechał na mieliznę, co spowodowało przewrócenie pojazdu. Wypadek miał miejsce podczas pływania po Wiśle, a w skuterze podróżował również 31-letni pasażer z powiatu lubelskiego.

Po zdarzeniu kierowca skutera został przewieziony do szpitala. Na szczęście życiu i zdrowiu obu uczestników zdarzenia nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja pobrala próbki krwi do badań w celu ustalenia, czy uczestnicy byli trzeźwi.

Funkcjonariusze prowadzą teraz postępowanie w celu ustalenia szczegółowych okoliczności wypadku. Apelujemy również do wszystkich korzystających ze sprzętów wodnych o świadomość zagrożenia oraz przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Tylko odpowiednia ostrożność może uchronić nas przed tragicznymi wypadkami na wodzie.