Atak psa na kobietę w gminie Zalesie: Mężczyzna prowadzony przez policję

W minioną niedzielę na terenie gminy Zalesie doszło do tragicznego zdarzenia, w którym 55-letnia kobieta została zaatakowana i pogryziona przez psa.

Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Policjanci terespolskiego komisariatu prowadzą dochodzenie w tej sprawie, aby ustalić wszystkie okoliczności tego tragicznego incydentu.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielne popołudnie, gdy dyżurny komisariatu w Terespolu został powiadomiony o ataku agresywnego psa na kobietę. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji, który zastał dwie kobiety, spacerujące z dzieckiem, będące ofiarami ataku psa. Jedna z kobiet, 55-latka, doznała poważnych obrażeń ciała i konieczna była jej hospitalizacja.

Właścicielem psa okazał się 65-letni mężczyzna, który w momencie zdarzenia był trzeźwy. Policjanci potwierdzili to przeprowadzając badanie alkoholowe. Według relacji właściciela, zwierzę wydostało się z kojca na posesji i zaatakowało przechodzące osoby.

Mundurowi ustalili również, że pies był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, jednakże nie był odpowiednio zabezpieczony na terenie posesji. W związku z tym policja prowadzi czynności w kierunku narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Przypominamy, że właściciele psów mają wiele obowiązków, których należy przestrzegać, włączając w to odpowiednie zabezpieczenie zwierząt oraz dbanie o bezpieczeństwo innych osób. Nieprzestrzeganie tych obowiązków może skutkować zarówno odpowiedzialnością cywilną, jak i karną.