73-latka straciła 15 000 złotych! Oszuści znów podali się za policjantów!

Wczoraj w Lublinie doszło do kolejnego oszustwa metodą „na policjanta”. 73-letnia mieszkanka miasta wyrzuciła przez balkon 15 000 złotych, aby uchronić się przed rzekomym włamaniem.

Fałszywi policjanci wykorzystali strach starszej kobiety

Sprawcy telefonicznie skontaktowali się z 73-latką, podając się za policjantów. Poinformowali ją, że posiadają informacje o planowanym włamaniu do jej domu, które miało nastąpić o godzinie 23:00. Aby uchronić kobietę przed kradzieżą, fałszywi policjanci poprosili o pomoc w zatrzymaniu przestępców. W tym celu kobieta miała przekazać im swoje oszczędności. Po gotówkę miał zgłosić się “policjant operacyjny”.

Niestety kobieta uwierzyła oszustom i straciła oszczędności życia

Starsza kobieta, obawiając się o swoje bezpieczeństwo, wykonała wszystkie polecenia fałszywych policjantów. Przez okno wyrzuciła 15 000 złotych, a następnie wpuściła do domu “policjanta operacyjnego”, który odebrał od niej pieniądze.

Policja ostrzega przed oszustami!

Policjanci apelują o rozwagę w kontaktach z nieznajomymi. Oszuści podają się za policjantów, członków rodziny, za przedstawicieli różnych instytucji oraz osoby pełniące funkcje publiczną. Należy pamiętać, że prawdziwy policjant nigdy nie poprosi o przekazanie pieniędzy, a w przypadku wątpliwości co do tożsamości osoby podającej się za policjanta, należy skontaktować się z najbliższym komisariatem policji.

Pamiętajmy!

  • Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom obcym!
  • Nie podawaj nikomu danych osobowych ani informacji o swoich oszczędnościach!
  • W przypadku wątpliwości co do tożsamości osoby podającej się za policjanta, skontaktuj się z najbliższym komisariatem policji!
  • Zgłaszaj każdy przypadek oszustwa na policję!

Tylko zdrowy rozsądek i ostrożność uchronią nas przed utratą oszczędności swojego życia!