Niespodziewana sytuacja na drodze: Pasażerka wyrzuciła śmieci przez okno - pod radiowóz!

W czwartek rano na terenie gminy Kraśnik doszło do niecodziennego zdarzenia drogowego, które zaskoczyło nawet doświadczonego dzielnicowego.

Podczas jazdy Volkswagenem, 36-letnia pasażerka zdecydowała się pozbyć śmieci przez otwarte okno – prosto pod jadący z tyłu radiowóz. Cała sytuacja wywołała szybką reakcję policjanta, który natychmiast zatrzymał pojazd do kontroli.

36-letnia kobieta, pochodząca z gminy Trzydnik Duży, przyznała się do popełnionego wykroczenia i przyjęła mandat w wysokości 500 złotych za zaśmiecanie. Jednakże to tylko początek nietypowych wydarzeń tego ranka.

W trakcie dalszych czynności policjant odkrył, że 62-letni kierowca pojazdu ma nałożony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Co więcej, okazało się, że Volkswagen nie posiadał ważnych badań technicznych, co skutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego za pokwitowaniem. 62-latek, także z gminy Trzydnik Duży, odpowie teraz za złamanie sądowego zakazu.

Szczególnie zaskakujący był fakt, że w pojeździe znajdował się pasażer posiadający ważne prawo jazdy. W związku z tym, pojazd został przekazany właśnie jemu.