Policjant ratuje kobietę przed utonięciem - dramatyczna interwencja na terenie gminy Dzierzkowice

Wczoraj, około godziny 14:00, na terenie gminy Dzierzkowice doszło do dramatycznej sytuacji, która wymagała szybkiej interwencji służb ratunkowych.

Kobieta, idąca ulicą, niespodziewanie przeskoczyła przez barierki oddzielające drogę i zbiegła w kierunku okolicznych stawów. Następnie przeszła przez rzekę, stając na grobli, po czym wskoczyła do stawu, gdzie zaczęła się topić.

Na ratunek ruszyli policjanci z kraśnickiego komisariatu, którzy otrzymali zgłoszenie o nietypowym zachowaniu kobiety. Dowódca patrolu, aspirant Mariusz Gawlik, niezwłocznie podjął decyzję o interwencji. Zdjął osprzęt, przekazując go asekurującemu koledze, i bez wahania wskoczył do wody, by uratować tonącą kobietę.

Sytuacja stała się jeszcze bardziej niebezpieczna, gdy kobieta stawiała opór i zachowywała się agresywnie w trakcie akcji ratowniczej. Na szczęście wezwani ratownicy medyczni również dołączyli do akcji i wspólnymi siłami udało się wyciągnąć kobietę na brzeg.

Po udzieleniu niezbędnej pomocy medycznej, poszkodowana została przetransportowana do szpitala, gdzie kontynuowano jej leczenie.

Foto:Policja