Nietypowa Kontrola Policji: Mężczyzna Rozbija Lampę w Pojeździe

Dzisiejszego poranka policjanci z hrubieszowskiej drogówki natknęli się na nietypową sytuację podczas kontroli dwóch holujących się lawet.

Na drodze wojewódzkiej numer 844 zatrzymali do kontroli 41-letniego obywatela Ukrainy, kierującego Meredesem Sprinterem, którego pojazd wyposażony był w niewłaściwe oświetlenie.

Okazało się, że laweta miała kierunkowskazy tylne świecące na zielono, a klosze lamp tylnej części pojazdu były zabarwione na niebieski. Policjanci poinformowali kierowcę o naruszeniu przepisów dotyczących odpowiedniego oświetlenia pojazdu, zalecając mu wymianę żarówek na właściwe.

Jednak 41-latek zdecydował się na nietypowy sposób reakcji – wziął młotek i rozbił jedną z lamp, wymieniając jedną z żarówek na barwę żółtą. Policjanci natychmiast zatrzymali jego dowód rejestracyjny i wyjaśnili mu, że taka “pseudo naprawa” nie jest dopuszczalna.

Ostatecznie mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł i pouczony o konieczności wymiany całego oświetlenia w pojeździe. Ponadto 33-letni kierowca holowanej lawety również został ukarany mandatem w wysokości 200 zł.

Nietypowa Kontrola Policji: Mężczyzna Rozbija Lampę w Pojeździe
Foto:Policja