Ostatni Ze Sprawców Rozboju na Klienta Kantoru Zatrzymany

Lubelska policja dokonała kolejnego przełomu w sprawie brutalnego napadu na klienta kantoru, który miał miejsce w sierpniu ubiegłego roku w dzielnicy Czuby w Lublinie.

Ostatni z czterech sprawców, którzy wybili szybę w samochodzie pokrzywdzonego i zabrali torbę z blisko 160 000 złotych, został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Wywiadowczo Patrolowego KSP.

Napad miał miejsce na jednym z parkingów w dzielnicy Czuby, gdzie sprawcy dokładnie obserwowali i śledzili wytypowanego mężczyznę, by następnie zrealizować swój plan. Po zatrzymaniu samochodu pokrzywdzonego, napastnicy przemocą zabrali torbę z pieniędzmi, dokumentami oraz telefonem. Łączne straty oszacowano na blisko 160 000 złotych.

Dzięki intensywnej pracy policji, trzech z czterech sprawców, obywateli Gruzji w wieku 43 i 42 lat, zostało już wcześniej zatrzymanych i tymczasowo aresztowanych. Jednak czwarty sprawca ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, aż do ostatniego tygodnia, kiedy to został schwytany przez policjantów z Wydziału Wywiadowczo Patrolowego KSP.

40-letni mężczyzna, który także usłyszał zarzuty, trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu na wniosek policji i prokuratury. Wszyscy sprawcy odpowiedzą teraz przed sądem za popełnione przestępstwo, za które grozi im kara nawet do 12 lat więzienia.