Pijany Kierowca Wyprzedzał na Skrzyżowaniu: Zatrzymany Przez Policję

Policjanci z radzyńskiej drogówki dokonali zatrzymania kierowcy opla, który nie tylko wyprzedzał na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych, ale również prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości.

34-letni mężczyzna został zatrzymany podczas rutynowej kontroli drogowej, która okazała się być bardzo nietypowym przypadkiem.

Zdarzenie miało miejsce w minioną sobotę, gdy policjanci pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w videorejestrator. Kilka minut przed godziną 7:00 w miejscowości Żakowola Radzyńska na DK-19 zauważyli nietypowe zachowanie kierowcy opla. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że 34-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego był nietrzeźwy, mając niemal 1 promil alkoholu w organizmie.

Policjanci natychmiast nałożyli na kierowcę mandat w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych za popełnione wykroczenie. Ponadto pojazd został zatrzymany na strzeżonym parkingu. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za swoje działania, a za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.