Pożar ciągnika siodłowego na drodze wojewódzkiej 819.

Pożar ciągnika siodłowego na drodze wojewódzkiej 819. Prawdopodobnie blokada układu hamulcowego w pojeździe ciężarowym była przyczyną zapalenia i wystrzelenia opony. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej numer 819 w kierunku miejscowości Sosnowica. Kierowca z obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

Dzisiaj po godzinie 11:00 dyżurny parczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o palącym się tirze na drodze wojewódzkiej numer 819 w kierunku miejscowości Sosnowica. Policjanci przyjechali na miejsce  w trakcie akcji ratowniczo – gaśniczej prowadzonej przez strażaków. Na prawym pasie ruchu stał pojazd ciężarowy marki Volvo wraz z naczepą, spod którego podwozia wydobywał się ogień i silne zadymienie.

Jak ustalili wstępnie mundurowi w trakcie jazdy kierujący pojazdem 56-latek z powiatu przemyskiego podczas wyprzedzania przez inny pojazd zauważył, że jego kierujący gestykulując daje mu sygnały do zatrzymania. Kierujący natychmiast zastosował się do zauważonych sygnałów, ponieważ w lewym lusterku kierowanego przez niego volvo zauważył lekkie zadymienie wydobywające się spod naczepy. Kiedy kierujący podszedł, aby zobaczyć co się stało nastąpił wybuch opony. Siła była tak duża, że mężczyznę odrzuciło powodując obrażenia. Podróżujący z nim 20-letni  pasażer, który również przebywał w rejonie wybuchu doznał jedynie chwilowego niedotlenienia zaś żaden odłamek opony nie trafił go bezpośrednio.

Policjanci zbadali trzeźwość kierującego pojazdem ciężarowym – był trzeźwy. Po udzieleniu pierwszej pomocy medycznej z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala, zaś pasażer po udzieleniu pomocy przez zespół karetki pogotowia został odebrany przez kierownika firmy.

W wyniku zdarzenia droga wojewódzka numer 819 w kierunku Sosnowicy była zablokowana, policjanci kierowali ruchem i wskazywali alternatywne drogi objazdu.

Teraz nad wyjaśnianiem szczegółowych okoliczności tego zdarzenia będą pracować policjanci. Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do awarii układu hamulcowego poprzez zblokowanie kół w naczepie pojazdu ciężarowego a następnie do zapalenia ogumienia.

Pożar ciągnika siodłowego na drodze wojewódzkiej 819. Prawdopodobnie blokada układu hamulcowego w pojeździe ciężarowym była przyczyną zapalenia i wystrzelenia opony.