OSP Przytoczno

OSP Przytoczno zadysponowani do wypadku drogowego w Woli Blizockiej.

W dniu dzisiejszym OSP Przytoczno zostało zadysponowane do wypadku drogowego w miejscowości Wola Blizocka przed lasem na Dębowej Górze) na DK-48.

Do wypadku na drodze krajowej 48 doszło dziś w nocy w powiecie lubartowskim. Kierująca fordem zjechała na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzyła się z renault, które wjechało do rowu. Do szpitala przewieziono na badania trzy osoby. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierująca fordem była nietrzeźwa.

Do wypadku doszło około godziny 3.30 w miejscowości Wola Blizocka. Ze wstępnych ustaleń policjantów z lubartowskiej drogówki wynika, że fordem 38-latka zjechała nagle na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia się z renault. Siłą uderzenia była tak duża, że renault spadło z nasypu lądując w rowie.

Kierujący obu pojazdów oraz pasażer forda zostali przewiezieni do szpitala na badania. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierujących pojazdami. Kierujący renault 40-latek był trzeźwy, natomiast  nietrzeźwa była kierująca fordem – mieszkanka województwa kujawsko-pomorskiego. Wynik badania wykazał w jej organizmie promil alkoholu.

Wkrótce kobieta będzie  musiała liczyć się z surową odpowiedzialność karną, nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale również spowodowanie wypadku drogowego.

Trzy osoby zostały zabrane do szpitala.

W działaniach udział brały także:
 JRG RYKI x2
 JRG LUBARTÓW
 ZRM x2
 Policja
OSP Przytoczno
Foto:OSP Przytoczno