Trzech policjantów w tym były naczelnik z zarzutami udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Oszuści coraz bardziej bezczelni. Próbowali oszukać pracownika Spółdzielni Mieszkaniowej.

Do nieudanej próby oszustwa doszło wczoraj na terenie powiatu biłgorajskiego. Na telefon jednej ze spółdzielni mieszkaniowych zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚP, który żądał wyjaśnień dotyczących rzekomego niestawienia się na wezwanie. Oszust próbował przekonać pracowników, że ich dowody osobiste zostały podrobione, a co za tym idzie zagrożone są również ich pieniądze. Na szczęście zdrowy rozsądek i wiedza na temat metod jakimi posługują się oszuści uchroniły te osoby przed stratami.

Wczoraj około godziny 15:00 na telefon stacjonarny jednej ze spółdzielni mieszkaniowych znajdujących się w powiecie biłgorajskim zadzwonił mężczyzna, który podał się za funkcjonariusza CBŚP i donośnym głosem zażądał wyjaśnień dotyczących rzekomego niestawienia się na wezwanie.

Podczas rozmowy z pracownikami spółdzielni, mężczyzna przedstawił się fałszywym nazwiskiem i oświadczył, że ich dowody osobiste zostały podrobione i znajdują się w posiadaniu grupy przestępczej, a co za tym idzie należące do nich pieniądze zgromadzone na kontach również są zagrożone.

Pracownica spółdzielni, z którą rozmawiał “policjant”, odpowiedziała mu, że jednym z bliskich członków jej rodziny jest policjant i ona doskonale wie jak zachować się takiej sytuacji. Słysząc te słowa,  oszust poprosił rozmówczynię, by o tej sytuacji nie informowała znajomego policjanta. Na tym  rozmowa dobiegła końca.

Na szczęście opanowanie, zdrowy rozsądek, czujność i wiedza o metodach, jakimi posługują się oszuści, uchroniły mieszkańców powiatu przed stratami.

Przypominamy!

Policja nigdy telefonicznie nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach! 

Nigdy nie prosi o przekazanie informacji o miejscu gromadzenia pieniędzy, ilości kont czy wysokość zgromadzonych środków.

Nie prosi o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie ani o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakichkolwiek akcji!

Powyższa sytuacja lub podobna, może przydarzyć się każdemu. Również naszym bliskim lub sąsiadom. Oszuści na swoje ofiary najczęściej wybierają osoby starsze, ale nie tyko. Coraz częściej dzwonią do osób młodych, w sile wieku, firm lub instytucji. Tu nie ma zasady! Dlatego niezbędne jest budzenie czujności rodzinnej oraz sąsiedzkiej w celu zwiększenia bezpieczeństwa szczególnie osób starszych, samotnych czy prowadzących działalność. To właśnie wiedza uchroniła osoby z powyższej histrorii przed stratami. Dzielmy się zatem informacjami o sposobie działania oszustów z innymi, ostrzeżmy ich, zanim będzie za późno!

Reklama
Reklama