Wypadek podczas wysiewu zboża

Wypadek podczas wysiewu zboża w gm.Janowiec.

Do groźnego wypadku podczas wysiewu zboża doszło w gminie Janowiec. 26 letni mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała po tym, jak mechanizm pobierający ziarno wciągnął mu rękę gdy sprawdzał ilość ziarna w siewniku. Poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Apelujemy o ostrożność.

Do zdarzenia doszło wczoraj późnym popołudniem. 26 latek z gminy Janowiec wraz z ojcem wykonywali prace polowe polegające na wysiewie zboża. Podczas gdy ojciec kierował ciągnikiem, syn znajdował się na siewniku, gdzie m.in kontrolował ilość ziarna w zbiorniku. W pewnym momencie, chcąc sprawdzić ile ziarna jest w urządzeniu, 26 latek włożył do niego rękę. Wówczas mechanizm pobierający ziarno wkręcił mu rękę, powodując liczne obrażenia. Na miejsce natychmiast wezwano pomoc medyczną. Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Lublinie. Jego ojciec, kierowca ciągnika był trzeźwy.

Apelujemy o szczególną ostrożność podczas prac polowych i gospodarskich. Wiosna na wsi to okres szczególnie niebezpieczny. Wzmożone prace polowe, pośpiech, zmęczenie powodują, że o wypadek nietrudno. Zdarzenia te, często tragiczne, dotyczą nie tylko osób dorosłych, pracujących w gospodarstwie rolnym. Szczególną uwagę należy zwrócić na dzieci, które pomagają rodzicom bądź też znajdują się na terenie gospodarstwa