Świadkowie Jehowy

 

Jeśli w tym tygodniu wybierzesz się na spacer po Lublinie zapewne dostrzeżesz, że po przeszło dwóch latach powrócił stały element sprzed pandemii: uśmiechnięci, życzliwi ludzie przy wózkach z bezpłatnymi publikacjami o pozytywnym przesłaniu. To Świadkowie Jehowy, którzy właśnie w tym miesiącu wznawiają publiczną działalność.

Takie wózki ponownie pojawią się nie tylko w Lublinie, ale również w całym województwie, kraju i… na całym świecie, ponieważ wznowienie publicznej działalności przez Świadków Jehowy ma charakter globalny.

Powrót do bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami naszej okolicy daje mi dużo radości, ponieważ spotykam ludzi którzy są otwarci na innych” – powiedział Łukasz Milanowski regularnie odwiedzający to miejsce. „Jest to okazja żeby poznać różne poglądy mieszkańców naszej społeczności. Zauważyłem, jak wiele osób jest zaskoczonych tym, że Biblia niesie pocieszenie i ukojenie w tych trudnych czasach. Udział w tej działalności to mój osobisty sposób na wyrażania miłości bliźnim”.

Ta chrześcijańska organizacja powraca do publicznej formy działalności po raz pierwszy od marca 2020 roku, kiedy to w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo lokalnych społeczności zawieszono wszystkie osobiste formy kontaktu i zamieniono je na wirtualne.

Świadkowie Jehowy z Lublina ponownie planują stanąć z wózkiem w okolicach Bramy Krakowskiej, Dworca PKP, Ogrodu Saskiego. Oprócz tego lokalni przedstawiciele tego wyznania wznawiają bezpłatne, indywidualne kursy biblijne oraz odwiedziny u osób, które zaprosiły ich do swoich domów. To dokładnie dwa miesiące po tym, gdy Świadkowie ponownie zaczęli spotykać się w swoich miejscach spotkań zwanych Salami Królestwa.

Ponad dwa lata temu Świadkowie Jehowy zawiesili swoją publiczną działalność z powodu pandemii. Rozumiemy, że zagrożenie związane z pandemią nie minęło całkowicie, wchodzimy w etap uczenia się życia w nowych okolicznościach” – mówi Robert Warda lokalny Rzecznik Świadków Jehowy. „Jesteśmy świadomi zagrożeń, dlatego w tej chwili nie wznawiamy działalności od domu do domu”.

Dostępność dla przechodniów jest częścią publicznej działalności Świadków Jehowy w Polsce od prawie 10 lat, bo od 2013 roku. Chociaż ta forma działalności pojawiła się najpierw w dużych metropoliach, to szybko przyjęła się również w mniejszych miejscowościach. Świadków Jehowy można spotkać na lokalnych dworcach kolejowych i autobusowych, placach i głównych ulicach miast i miasteczek.

Ta forma publicznej działalności daje mi uczucie szczęścia” – mówi Katarzyna Szwaczkiewicz. Mogę osobiście pomagać innym znaleźć pocieszenie zawarte w Biblii. Przekazywanie bliźnim nadziei wpływającej pozytywnie na ich życie jest czymś pięknym i niepowtarzalnym. Przekonaliśmy się, że dzięki tej działalności wiele osób znalazło odpowiedzi na swoje pytania”.

Aby dowiedzieć się więcej o Świadkach Jehowy, ich historii, wierzeniach i działalności, odwiedź ich oficjalny serwis internetowy jw.org, zawierający treści w ponad 1000 języków.

Zdjęcie Tytułowe:

Zdj. Nr.1 Lublin. Świadczenie publiczne. Świadkowie Jehowy. Skwer Im. G. Chrostowskiej/fot.JW.ORG

Zdj. Nr.2 Lublin. Świadczenie publiczne. Świadkowie Jehowy. Wejście do Ogrodu Saskiego/fot.JW.ORG