Chciał kupić materiały budowlane

33-latek stracił ponad 27 000 złotych, podczas zakupów przez Internet materiałów budowlanych. Sprzedawca początkowo zwodził kupującego i zmieniał termin dostawy styropianu. Ostatecznie go jednak nie przysłał. Apelujemy o rozwagę przy zakupach internetowych!

Wczoraj 33-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego zgłosił ryckim policjantom, iż padł ofiara oszustwa.  Mężczyzna w marcu znalazł ogłoszenie o sprzedaży styropianu na jednym z portali ogłoszeniowych. Nawiązał kontakt ze sprzedającym, który wydał mu się początkowo wiarygodny. W kilku transzach przelał na podane przez sprzedającego konto bankowe pieniądze w kwocie ponad 27 tysięcy złotych. Materiały budowlany zgodnie z umową miały zostać dostarczone do połowy maja. Tak się jednak nie stało. Sprzedawca, po ponagleniach 33- latka ciągle zmieniał terminy dostawy, podając różne powody opóźnień i finalnie do chwili obecnej towaru nie dostarczył.

Ryccy policjanci prowadza postępowanie w tej sprawie. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność podczas transakcji internetowych. Rozsądek i ograniczone zaufanie podczas zawierania transakcji on-line uchronią nas przed utratą pieniędzy. Sprawdzajmy opinie o sprzedających, czytajmy regulamin portalu. Pamiętajmy, że mamy możliwość zapłaty za towar w różnej formie, w tym również przy jego bezpośrednim odbiorze