Kierujący motorowerem

Wczoraj na krajowej dwójce w miejscowości Styrzyniec kierujący motorowerem 72-latek uderzył w stojące na utwardzonym poboczu audi. Kierowca jednośladu z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Apelujemy o rozwagę na drodze przypominając, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są szczególnie narażeni na skutki zdarzeń drogowych.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 12.00 na krajowej dwójce w miejscowości Styrzyniec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motorowerem 72-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej najechał na stojący na utwardzonym poboczu samochód osobowy marki Audi. W chwili zdarzenia w osobówce przebywała 39-letnia bialczanka.

Zarówno kierowca jednośladu jak też siedząca za kółkiem osobówki kobieta byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. W wyniku wypadku do szpitala trafił kierowca motoroweru.

Ustalamy wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że motorowerzyści to obok pieszych i rowerzystów ”niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W trakcie zdarzenia nie chronią ich pasy bezpieczeństwa czy poduszki powietrzne. Niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków.