Nowy rok 41-latek rozpoczął od utraty prawa jazdy.

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Kazimierzu Dolnym 41-latka, który mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie wracał z Sylwestra kierując Audi. Mimo, że próbował ukryć się między innymi pojazdami, nie przechytrzył funkcjonariuszy. Stracił prawo jazdy, a dalsze konsekwencje poniesie przed sądem. 

W Sylwestrową noc policjanci z puławskiego Wydziału Ruchu Drogowego pełniąc służbę w Kazimierzu Dolnym zauważyli kierującego pojazdem Audi, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszym na przejściu dla pieszych.

Chcąc zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej mundurowi użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący widząc to przyspieszył, a następnie zjechał na chodnik i trawnik próbując ukryć się między zaparkowanymi pojazdami.

Na niewiele mu się to zdało bo policjanci bardzo szybko go zatrzymali, uniemożliwiając mu ucieczkę.
Kierującym Audi okazał się 41-letni mieszkaniec gminy Puławy. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. 

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, stanowiące przestępstwo 41-latek odpowie przed sądem. Poza karą pozbawienia wolności i wysoką grzywną będzie musiał zapłacić świadczenie pieniężne w wysokości do 60 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Postpenitencjarnej.