Pijany kierowca busa odpowie za spowodowanie śmiertelnego wypadku.

Kompletnie pijany kierowca busa doprowadził wczoraj do wypadku na drodze ekspresowej w powiecie świdnickim. Najpierw 49-latek wjechał w bariery energochłonne, a potem w jego pojazd uderzyło auto osobowe.

Do szpitali trafiło łącznie 5 osób. Sprawca wypadku miał w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Dziś otrzymaliśmy informację, że w szpitalu zmarła 92-letnia pasażerka busa.

Do tego wypadku doszło wczoraj po godzinie 13. Jak ustalili policjanci 49-latek kierujący pojazdem Ford Transit stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery.  W następnie w bus uderzył pojazd osobowy marki Kia, kierowany przez 54-latka z Bydgoszczy.

Wszyscy uczestnicy wypadku, obydwaj kierujący pojazdami, 51-letnia pasażerka osobówki oraz dwie kobiety podróżujące busem w wieku 92 i 65 lat trafili do szpitali. Niestety, dziś otrzymaliśmy informację, że 92-latka zmarła w szpitalu.

Jak się okazało, kierujący busem był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Po zwolnieniu ze szpitala został zatrzymany w policyjnym areszcie. Mężczyzna będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz za jazdę w stanie nietrzeźwości.