Zatrzymany za przekroczenie prędkości miał 2,5 promila alkoholu.

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 39-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego, który został zatrzymany w Żyrzynie przez puławskich policjantów ruchu drogowego. Mężczyzna wpadł, gdy kierując Skodą przekroczył dozwoloną prędkość.

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, za swój czyn będzie odpowiadał przed sądem.

Wczoraj około godziny 18:00 w Żyrzynie policjanci z puławskiego Wydziału Ruchu Drogowego kontrolowali kierowców czy jeżdżą z dozwoloną prędkością. Podczas pomiaru prędkości samochodu marki Skoda, okazało się, że kierowca jedzie o 18 km/h za szybko. Policjant zatrzymał kierowcę do kontroli drogowe

Okazało się, że kierowca Skody, 39-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego ma na sumieniu nie tylko przekroczenie prędkości. Wysiadając z pojazdu, mężczyzna nie był w stanie utrzymać równowagi, miał problemy z wysławianiem się. Badanie wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. 

Za swój czyn 39-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna oraz obowiązek zapłaty świadczenia w wysokości do 60 tysięcy złotych.