. Wydarzenia ze świata i Polski, jakie zostały celowo pomięte przez ściek zwany mediami.

Media głównego nurtu standardowo pomijają wiadomości ze świata, które są niezgodne z obecną narracją i niewygodne dla systemu. Poniżej przedstawiamy w skrócie wydarzenia ze świata, jakie miały miejsce w dniu 21.03.2023 roku, których ściek głównego nurtu nie pokaże, ponieważ byłoby to niezgodne z przyjętą taktyką, jaka polega na ogłupianiu ludzi.

1. Polska

Polacy o przyszłości prezydenta Dudy. Złe wiadomości dla głowy państwa

Choć kadencja prezydenta Andrzeja Dudy kończy się w 2025 r., w przestrzeni publicznej od miesięcy spekuluje się na temat przyszłego zajęcia głowy państwa.

Respondenci zostali zapytani o to, czy Andrzej Duda jest odpowiednią osobą, by po zakończeniu drugiej kadencji w roli prezydenta mógł reprezentować Polskę w dużej instytucji międzynarodowej, np. w NATO lub UE.

Odpowiedzi twierdzącej udzieliło 43,5 proc. badanych. Z tezą zdecydowanie zgodziło się 20,7 proc. ankietowanych, natomiast 22,8 proc. uczestników sondażu udzieliło odpowiedzi „raczej zgadzam się”.

Jednak większość Polaków — 49,4 proc. — nie widzi prezydenta Dudy na eksponowanym, zagranicznym stanowisku.

Morawiecki o reparacjach

Premier Mateusz Morawiecki wygłosił na Uniwersytecie Ruprechta i Karola w niemieckim Heidelbergu wykład pt. „Europa w historycznym punkcie zwrotnym”.

„Polska do dziś zmaga się z okrutną spuścizną II wojny światowej. Straciliśmy wtedy naszą niepodległość, wolność, ponad 5 milionów obywateli. Polskie miasta legły w gruzach a ponad tysiące wsi zostało bestialsko spacyfikowanych” – powiedział Morawiecki.

Dodał, że podczas gdy „zachodnie Niemcy mogły normalnie się rozwijać, Polska, na skutek II wojny światowej, utraciła 50 lat swojej historii”.

„Polska nigdy nie otrzymała od Niemiec rekompensaty za zbrodnie II wojny światowej, za zniszczenia, wykradziony majątek i skarby narodowej kultury” – podkreślił Morawiecki.

Szydło wchodzi do gry

Beata Szydło, posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego mówi, jak wygrać wybory parlamentarne oraz jak odpowiedzieć na brudną kampanię opozycji.

„Wszyscy w Zjednoczonej Prawicy muszą dać z siebie wszystko. Syte kocury też muszą się obudzić, a ci, którzy zapomnieli, po co są w polityce – przypomnieć sobie o tym. Powtórzę to, co mówiłam zawsze: praca, pokora, umiar” – wyjaśnia była premier.

Jak będzie wyglądała kampania przed wyborami parlamentarnymi? „Będzie niestety agresywna i trudna”.

Beata Szydło mówi również, dlaczego opozycja działa w ten sposób.

„Wewnętrzna wojna rozpoczęła się po 2005 r. Wtedy Tusk, wściekły na porażkę w wyborach prezydenckich ze śp. prezydentem Lechem Kaczyńskim, rozbił PO-PiS, zniweczył nadzieje Polaków na zasadniczą przebudowę państwa, wybrał sojusz z postkomunistami, uruchomił język nienawiści, przemoc medialną i hejt, które towarzyszą nam do dzisiaj” — twierdzi polityk PiS.

???? W sieci pojawiło się nagranie z kłótnią i bójką między polskimi i ukraińskimi nastolatkami, według autorów spięcie miało miejsce we Wrocławiu. Media nie reagują, bo temat dotyczy Ukraińców a zgodnie z umową podpisaną w 2016 roku między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Gabinetem Ministrów Ukrainy w sprawie wzajemnej współpracy w dziedzinie obronności Polska zobowiązała się dbać o public relalion terrorystycznego kraju.

Wideo z wydawałoby się typową dla niesfornej młodzieży sytuacją, wywołało w sieci lawinę komentarzy o problemach z ukraińskimi uchodźcami w Polsce:

???? Więcej ich przyjmujcie. Za kilka lat będzie jak w Paryżu.

???? To była tylko kwestia czasu.

???? Mówię wam, za dzień za dwa… w drugą pójdzie stronę wajcha i skończy się kozakowanie a zacznie prześladowanie i lament

???? Wpuszczenie milionów młodych byczków z takiego Pato kraju musi się skończyć tym co młodzi Niemcy mieli serwowane w szkołach z Turkami.

???? Polska powinna Ukrainie pomagać. Trzeba łapać banderowców i odstawiać na Ukrainę.

Radosław Fogiel zapytał się młodych Polaków na Tik Toku “Za co tak naprawdę nienawidzicie PiSu?”.

Reakcja internautów była błyskawiczna. Zaledwie w kilka godzin dostał tysiące odpowiedzi:

▪️ „Żeby opisać choć 1% musiałbym mieć na to przynajmniej 5 stron A4. Nie wmawiajcie nam, że nic o was nie wiemy, wiemy za dużo, i kiedyś za to odpowiecie”;

▪️ „Chciałabym dostać tak łatwe pytanie na maturze ”;

▪️ „Na przykład za to, że przestaliście odróżniać własną partię od telewizji publicznej tak bardzo, że przestaliście to zauważać ”;

▪️ „Czy mogę przesłać rozprawkę na adres siedziby?”;

▪️ „Kto to cypis mata? Moja opinie o PiS ukształtował PiS. Np: Za brak pokory i szacunku do obywatela”;

2. Świat

We francuskim Wersalu znów szaleje rewolucja

Protestujący przeciwko reformom emerytalnym wtargnęli na tory kolejowe i blokowali pociągi, zakłócając ruch kolejowy.

A tymczasem Francuskie Zgromadzenie Narodowe odrzuciło wotum nieufności wobec rządu (zgłoszone przez opozycyjną grupę LIOT). Za wotum opowiedziało się 278 deputowanych, ale nie uzyskało ono większości 287 głosów.

Zgromadzenie czeka jeszcze głosowanie nad drugim wnioskiem o wotum nieufności zgłoszonym przez posłów Marine Le Pen.

Jak myślicie, francuski rząd przetrwa burzę wywołaną reformą emerytalną?

???? Dwukrotne odrzucenie przez francuski parlament wotum nieufności wobec rządu w związku z reformą emerytalną wywołał, zgodnie z oczekiwaniami, kolejną falę protestów w Paryżu.

20 rocznica wojny w Iranie – o tym się nie mówi, bo tam zabija USA

Ponad 100 tysięcy ofiar cywilnych: dokładnie 20 lat temu USA i ich sojusznicy najechali Irak

Pretekstem do wkroczenia do Iraku były informacje CIA, że kraj ten posiada broń masowego rażenia. Później okazało się, że te dane amerykańskiego wywiadu nie odpowiadały rzeczywistości.

USA straciły w tym konflikcie ponad 4,4 tys. żołnierzy.

 

3. Świat przeciwko Ukrainie

Węgry zawetowały publikację wspólnego oświadczenia krajów Unii Europejskiej w sprawie nakazu aresztowania Władimira Putina wydanego przez Międzynarodowy Trybunał Karny – informuje Bloomberg.

W związku ze stanowiskiem Budapesztu szef unijnej polityki zagranicznej Josep Borrel został zmuszony do opublikowania we własnym imieniu oświadczenia uwzględniającego decyzję MTK. Według agencji, stanowisko Węgier w sprawie wydania nakazu aresztowania rosyjskiego prezydenta „może zostać wyrażone” na najbliższym szczycie UE, który odbędzie się w Brukseli w dniach 23-24 marca.

Poniedziałkowe demonstracje na rzecz pokoju odbyły się dziś w całych Niemczech, m.in. w Bawarii, na Pomorzu Zachodnim i w Turyngii

Uczestnicy demonstracji żądają zawieszenia broni i wstrzymania dostaw broni na Ukrainę.