Świadkowie Jehowy w Lublinie wrócili na Salę Zgromadzeń.

Nie wszyscy wiedzą, ale w Lublinie przy ul. Kmieca, znajduje się jeden z 8 dużych obiektów Świadków Jehowy w Polsce, zwanych Salami Zgromadzeń. Ten konkretny obiekt został oddany do użytku w 2000 roku.

To prosty, estetyczny budynek, którego główną część stanowi sala wykładowa z miejscami na 1100 osób. Kilka tygodni temu, po bliskotrzyletniej przerwie spowodowanej pandemią, wznowiono tam zgromadzenia z osobistym udziałem obecnych. Odtąd każdego weekendu pojawiają się tam tysiące osób z całego regionu chcących dowiedzieć się czegoś z Biblii. Byliśmy na takim zgromadzeniu w miniony weekend. Uczestnicy korzystali z programu pod tytułem: „Zjednoczona rodzina Jehowy”.

 

Tytuł programu doskonale oddaje to co się tu dzieje. Mimo tak wielu wyzwań, z którymi się  zmagamy, to wszyscy – młodsi, starsi, z różnych miejscowości z regionu pozostajemy zjednoczeni w wielbieniu Boga. Jesteśmy szczęśliwi, że znowumożemy być razem, tutaj w Sali Zgromadzeń w Lublinie – powiedział Robert Warda rzecznik Świadków Jehowy w regionie lubelskim. W tym roku odbyły się już cztery takie spotkania, przewidzianych jest jeszcze piętnaście, w których weźmie udział łącznie kilkanaście tysięcy osób”.

 

Miejscowi Świadkowie Jehowy z radością wracają do spotkań w Sali Zgromadzeń. Jedna z uczestniczek Jolanta Węcławek z Lublina powiedziała:

 

,,Spotykanie się na większych zgromadzeniach było i jest ważnym elementem w moim całorocznym planie zajęć. Dzisiaj, po trzech latach pandemii, spotkanie ze współwyznawcami to niesamowite uczucie. Widok przyjaciół, wspólne rozmowy, śpiewanie pieśni i modlitwa jeszcze bardziej upewniły mnie otym, jak bardzo potrzebujemy siebie nawzajem”.

 

W Lublinie jest szesnaście zborów Świadków Jehowy, w których działa ponad 1700 osób, uczestniczących w działalności ewangelizacyjnej w językach: polskim, polskim migowym, angielskim, rosyjskim i ukraińskim.

 

„Świadkowie Jehowy tworzą pokojową międzynarodową społeczność ludzi, którzy cenią to co Bóg przekazał ludziom poprzez Biblię. Widać to również w naszym regionie” – dodaje rzecznik Robert Warda. „Jesteśmy otwarci na innych ludzi, dlatego też wstęp na nasze spotkania jest bezpłatny, w ich trakcie nie prowadzimy zbiórek pieniędzy, a każdy kto chce dowiedzieć się jaką praktyczną wartość ma Biblia zawsze jest u nas mile widziany”.

 

W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 roku. Obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową w kraju, liczącą niemal 115 000 osób. Na świecie jest blisko 9 milionów Świadków Jehowy, prowadzącychdziałalność w 239 krajach. Ich oficjalny serwis internetowy jw.org jest dostępny w 1077 języków.  

 

Parking przy Sali Zgromadzeń Świadków Jehowy w Lublinie.