Wojna,inflacja-czy kiedyś będzie lepiej? Świadkowie Jehowy mają dobrą wiadomość.

Pandemie, wojny, kryzysy gospodarcze, zmiany klimatyczne i tym podobne rzeczy spowodowały, że wiele osób obawia się o przyszłość. W związku z tym Świadkowie Jehowy w Lublinie zapraszają 2 kwietnia 2023 roku na specjalny wykład publiczny pod tytułem Patrz w przyszłość z ufnością!”.

Sondaże w wielu krajach, również w Polsce, pokazują, że w obliczu powszechnych napięć gospodarczych, konfliktów narodowych i niepokojów społecznych wiara w lepszą przyszłość jest na rekordowo niskim poziomie. Jak wynika z badania zaufania Edelman Trust Barometer1(Barometr Zaufania Edelmana) z 2023 roku, aż w 24 z 28 badanych krajów obserwuje się „najniższy w historii odsetek osób, które uważają, że ich rodzinom będzie się żyło lepiej w perspektywie pięciu lat”.  

W opozycji do tych pesymistycznych danych, w weekend 1 — 2 kwietnia 2023 roku na całym świecie zostanie przedstawiony specjalny program pod tytułem „Patrz w przyszłość z ufnością!”. Będzie on miał formę 30-minutowego przemówienia, które zostanie wygłoszone w Salach Królestwa Świadków Jehowy w Lublinie. Adres miejscowych Sal Królestwa oraz godziny zebrań można znaleźć w sekcji „Znajdź zebranie” na stronie głównej JW.ORG.

Zdjęcie:Dzięki uprzejmości Świadków Jehowy

„Wielu z nas mierzy się dzisiaj z różnymi trudnościami, które mogą przytłaczać i wywoływać niepewność. Jednak Biblia daje nam coś czego bardzo potrzebujemy – realną opartą na solidnych podstawach nadzieję na przyszłość. Co ważne, nadzieja ta, może nam pomóc już teraz” – powiedział Robert Warda rzecznik Świadków Jehowy w regionie lubelskim. Dodaje: „Program, który będzie przedstawiony na całym świecie wskaże konkretne dowody na to, że możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość. W myśl biblijnej księgi Rodzaju, Bóg stworzył ludzi, żeby żyli na ziemi w pokojowych warunkach i zaznawali prawdziwego szczęścia. Przedstawione dowody z Biblii pokażą, że ten zamiar Boga się nie zmienił i w niedalekiej przyszłości się spełni”.

Rafał Adamiak z Lublina mówi jak pomaga mu nadzieja:

Perspektywa przyszłości przedstawiona w Biblii jest dla mnie realna. Kiedy przychodzą przygnębiające dni, nadzieja sprawia, że jestem spokojny i mogę z ufnością patrzeć przed siebie. Rafał Adamiak każdego roku wyczekuje tej uroczystości, dalej wyjaśnia: „Upamiętnianie tego wydarzenia sprawia, że głębiej zastanawiam się, nad tym, co zrobił dla mnie Jezus Chrystus. A wykład biblijny dokłada kolejne cegiełki myśli dzięki czemu moja wiara staje się silniejsza a życie lżejsze”.

 

Wykład specjalny jest pierwszym z dwóch ogólnodostępnych wydarzeń, które w pierwszym tygodniu kwietnia odbędą się we wszystkich zborach Świadków Jehowy na całym świecie. Oprócz tego wieczorem 4 kwietnia 2023 roku Świadkowie Jehowy zapraszają wszystkich chętnych na obchody Pamiątki śmierci Jezusa Chrystusa. Jest to dla nich najważniejsze wydarzenie w roku. W zeszłym roku wzięło w nim udział blisko 20 milionów osób z czego 191 572 w Polsce.

Zdjęcie:Dzięki uprzejmości Świadków Jehowy

Wstęp na obydwa wydarzenia jest bezpłatny, a informacje o dokładnych godzinach w wLublinie można znaleźć w oficjalnym serwisie Świadków Jehowy JW.ORG.

W 239 krajach świata jest prawie 9 mln Świadków Jehowy, którzy należą do przeszło 118tysięcy zborów. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 r., a obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową z liczbą prawie 115 tysięcy wyznawców.

Dowiedz się więcej:

Jaką przyszłość umożliwiła śmierć Jezusa?
Zobacz wideo.

Może słyszałeś, że Jezus umarł za nasze grzechy. Ale czy śmierć jednego człowieka może wpłynąć na życie milionów ludzi?
Zobacz wideo.

 

Źródła:
1 Badanie2023 Edelman Trust Barometer: Navigating a Polarized World”

2  Sprawozdanie z działalności Świadków Jehowy na całym świecie w roku służbowym 2022 (jw.org)