Mandaty na 4,5 tysiąca złotych, zatrzymane prawo jazdy i 25 punktów karnych dla pirata drogowego.

20-latek z gminy Garbów długo nie wsiądzie za kierownicę swojego BMW, po tym jak w miejscowości Góry, w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 132 km/h, na wzniesieniu drogi wyprzedzał innym pojazd, a to wszystko niesprawnym technicznie samochodem.

Zatrzymali go puławscy policjanci ruchu drogowego. Stracił prawo jazdy, został ukarany 3 mandatami na łączną kwotę 4,5 tysiąca złotych i otrzymał 25 punktów karnych.

Policjanci z puławskiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 20-letniego kierowcę samochodu BMW w miejscowości Góry w gminie Markuszów. Pomiar prędkości wykazał, że samochód porusza się z prędkością 132 km/h co oznaczało, że kierujący przekroczył dopuszczalną w obszarze zabudowanym prędkość o 82 km/h!

Dodatkowo, jak zaobserwowali policjanci kierowca naruszył zakaz wyprzedzania przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia, wyprzedzając inny pojazd. Zatrzymany do kontroli drogowej kierowca BMW okazał się mieszkańcem gminy Garbów.

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a jego ukarali trzema mandatami – za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym, wyprzedzanie na wzniesieniu oraz niesprawny układ wydechowy pojazdu. Łączna kwota mandatów wyniosła 4500 złotych! Ponadto mężczyzna otrzymał 25 punktów karnych, co oznacza, że długo nie wsiądzie za kierownicę. Z powodu niesprawnego technicznie pojazdu, funkcjonariusze zatrzymali jego dowód rejestracyjny. 

Przypominamy, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych dlatego reakcja policjantów na zachowanie piratów drogowych może być tylko jedna i muszą się oni liczyć z surowymi konsekwencjami.