Tragiczny wypadek podczas prac polowych.

Do tragicznego wypadku w rolnictwie doszło wczoraj w miejscowości Bednarzówka w powiecie parczewskim. 51-letni właściciel gospodarstwa został wciągnięty przez prasę rolniczą do belowania słomy.

Niestety w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu

Parczewscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku przy pracy w rolnictwie, do którego doszło wczoraj w godzinach wieczornych w miejscowości Bednarzówka.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 51 -letni właściciel gospodarstwa, wykonywał prace polowe na swojej łące polegające na belowaniu siana. W pewnym momencie z nieznanych przyczyn został wciągnięty do pracującej maszyny. 51 – latek na skutek poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Wyjaśniamy przyczyny i okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku. Decyzją Prokuratora, ciało mężczyzny zostało zabezpieczone celem badań sekcyjnych.

W związku z rozpoczętym sezonem prac polowych, apelujemy o ostrożność i rozsądek podczas przygotowywania i korzystania z maszyn rolniczych. Większość zagrożeń i nieszczęśliwych wypadków można uniknąć stosując podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych.